Kołnierz krojony z krawatką

Poradźmy się jakiejś prababki:
Kołnierz to u krawatki,
Czy krawatka u kołnierzyka
zdobi wycięcie stanika?

Kiedy już siedzisz w tych kołnierzykach i krawatkach to okazuje się, że możesz mieć 2 w 1. To już na kilku obrazkach chyba w międzyczasie wystąpiło – teraz część będzie z wykrojami.

Zdjęcia tym razem tylko dwa: pierwsze z drugiej połowy lat 1850. i drugie z pierwszej połowy lat 1860.

Przykłady krawatek na zdjęciach


ILUSTRACJA 2 – to rozwiązanie z powodzeniem możecie stosować w okryciach wierzchnich. Po pierwsze – paletot nie musi być nudny. Po drugie – zwłaszcza jak chcecie mieć bogatszą wersję przy niskim budżecie – szary lub czarny płaszczyk, a do niego 2-3 zestawy różnych kolorowych kołnierzy i mankietów: na przykład czarny (zawsze się przyda), intensywnie niebieski czy dwa odcienie różu w jednym zestawie. Zużyjecie w ten sposób wszelkie resztki jedwabiu i koronek – a podniesiecie tym samym oryginalność swojego stroju.

Kołnierze do paltota


Pozostałe ilustracje to WZORY haftowanych kołnierzyków krojonych łącznie z krawatkami.
Kołnierzyki z krawatką szczególnie polecają się, gdy macie zamiar nosić je z odpowiednią broszką – stanowią dla niej przepiękne tło!

1860 kołnierz krojony z krawatką

1861 collar with cravatte

Krawatka z 1862 roku

Na tej macie na przykład zestawienie takiego kołnierzyka z krawatką z odpowiednim mankietem. Kilka koordynatów z mankietami przewinęło się przez wszystkie posty ale jeszcze jeden nie zaszkodzi.

1860 "Der Bazar"


Wśród dzisiejszych wzorów, żeby nie było tak nudno, że tylko w bieli – to także jeden model w kolorze – częściowo z aplikacji koronką, częściowo haftowany, a częściowo wyszywany koralikami. Na bogato!

Krawatka z haftem i koralikami

Tu macie jeszcze jeden zestaw: kołnierz (a właściwie jego połowa na dole) i mankiet (na górze) z 1865 roku – bo one będą modne w różnych formach do lat 1880., tym razem z polskiego pisma „Tygodnik Mód i Nowości”.

Dodaj komentarz